Nowy system zdalnego dostępu do zasobów on-line Biblioteki

Biblioteka Główna informuje, że w najbliższym czasie zostanie uruchomiony nowy sposób dostępu spoza sieci uczelnianej do zasobów elektronicznych Biblioteki.

Wdrożenie to ma na celu ułatwienie korzystania zdalnego z zasobów elektronicznych Biblioteki (brak uciążliwej konfiguracji serwera Proxy) oraz pełną integrację z urządzeniami posiadającymi dostęp do Internetu (telefony komórkowe, tablety, komputery PC, MAC itd.).

Do poprawnego uwierzytelnienia się w systemie wymagane będzie podanie numeru kodu paskowego, znajdującego się na karcie bibliotecznej/legitymacji studenckiej lub pracowniczej oraz AKTYWNE konto biblioteczne w Wypożyczalni.
Pracownicy uczelni, którzy nie zaktualizowali swoich danych w Bibliotece po ukazaniu się legitymacji służbowych logują się na podstawie numeru kodu paskowego karty bibliotecznej wydanej przez Wypożyczalnię.

Jednocześnie informujemy, iż dotychczasowy dostęp zdalny w systemie Proxy, z chwilą ukończenia prac nad nowym systemem, zostanie wyłączony.