Polska wersja

English version

e-czasopisma

!!! UWAGA !!!

System, za pomocą którego były dotychczas prezentowane licencjonowane e-czasopisma nie jest już kompatybilny z najnowszymi wersjami przeglądarek internetowych. Z racji jego niedostosowania do aktualnych wymogów cyfrowego świata nie jesteśmy w stanie zapewnić jego właściwego administrowania i poprawności wyświetlania stron internetowych z tytułami czasopism, do których odsyłał.
W zamian oferujemy nowoczesne narzędzie - multiwyszukiwarkę naukową EDS, która umożliwia nie tylko wyszukiwanie oferowanych przez Bibliotekę e-czasopism, ale i odszukanie wszystkich wydawców/dostawców, którzy dane czasopismo posiadają w swojej ofercie.
Aby uzyskać dostęp do konkretnego czasopisma, należy wybrać zakładkę e-czasopisma w multiwyszukiwarce, a następnie wpisać tytuł poszukiwanego czasopisma w polu wyszukiwania. Polecamy też skorzystanie z instrukcji, dostępnej w ramach multiwyszukiwarki EDS.
Pomoc w zakresie korzystania z e-zasobów najłatwiej uzyskać kontaktując się z nami poprzez usługę "Zapytaj bibliotekarza".

Multiwyszukiwarka - przeszukiwanie katalogu BG UMP oraz zasobów elektronicznych


E-zasoby - wyszukiwanie większości zasobów elektronicznych, dostępnych za pośrednictwem Biblioteki


Alfabetyczna lista e-czasopismInstrukcja
Alfabetyczna lista e-książekInstrukcja
Przeszukaj Katalog BibliotekiJednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem Biblioteki Głównej UMP dostęp do licencjonowanych e-zasobów jest możliwy:
  1. z komputerów stacjonarnych zarejestrowanych w uczelnianej sieci komputerowej po zalogowaniu,
  2. z urządzeń przenośnych po autoryzacji użytkownika w uczelnianej sieci bezprzewodowej w ramach systemu Eduroam,
  3. z prywatnych urządzeń poza siecią uczelnianą – wyłącznie pracownicy, studenci i doktoranci Uniwersytetu, posiadający aktywne Konto Czytelnika.

Z licencjonowanych e-zasobów można korzystać tylko na użytek własny, wyłącznie w celach naukowo-badawczych i edukacyjnych, zgodnie z warunkami umów licencyjnych i przepisami prawa autorskiego.
Dodatkowe ograniczenia użytkowania zasobów cyfrowych dla określonych grup użytkowników mogą wynikać z umów licencyjnych na poszczególne zasoby.
Dane służące do autoryzacji dostępu do e-zasobów nie mogą być udostępniane innym osobom. Wykorzystanie ich przez innych, nieuprawnionych użytkowników narusza warunki licencyjne producentów lub dostawców zasobów elektronicznych i pociąga za sobą przewidziane prawem konsekwencje.© Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu