Dostęp do zasobów bibliotecznych z prywatnych komputerówBiblioteka Główna informuje, że uruchomiony został nowy sposób dostępu spoza sieci uczelnianej do zasobów elektronicznych Biblioteki.

Wdrożenie to ma na celu ułatwienie korzystania zdalnego z zasobów elektronicznych Biblioteki (brak uciążliwej konfiguracji serwera Proxy) oraz pełną integrację z urządzeniami posiadającymi dostęp do Internetu (telefony komórkowe, tablety, komputery PC, MAC itd.).
Dostęp do autoryzowanych zasobów elektronicznych Biblioteki z prywatnych komputerów za pośrednictwem serwera HAN uzyskać mogą tylko uprawnieni użytkownicy. Zgodnie z warunkami umów licencyjnych z dostępu zdalnego korzystać mogą wyłącznie pracownicy, doktoranci i studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Logowanie użytkowników do systemu HAN uwarunkowane jest posiadaniem aktualnego konta bibliotecznego i następuje po wpisaniu numeru kodu paskowego legitymacji studenckiej, pracowniczej, doktoranckiej oraz numeru PESEL w okienku hasło.
Studenci studiów podyplomowych oraz pracownicy uczelni, którzy nie zaktualizowali swoich danych w Bibliotece po ukazaniu się elektronicznych legitymacji służbowych, logują się na podstawie numeru kodu paskowego karty bibliotecznej wydanej przez Wypożyczalnię.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerami:
  • 61 8-546-742
  • 61 8-546-746


© Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu