Polska wersja

English version

Tymczasowe zasady korzystania z Biblioteki Głównej UMP w okresie pandemii COVID-19.
(w okresie wakacji letnich)
 1. Godziny otwarcia Biblioteki:

  - poniedziałek 9.00-18.00
  - wtorek-piątek 9.00-16.00

 2. W okresie pandemii z Biblioteki korzystać mogą wyłącznie studenci i pracownicy UMP.

 3. W Bibliotece czynne są tylko: Wypożyczalnia (poznaj zasady) Kabiny Nauki Indywidualnej i Sale Nauki (poznaj zasady) oraz Czytelnia Ogólna (ilość miejsc ograniczona, konieczne okazanie legitymacji UMP).

 4. Przed wejściem do Biblioteki obowiązuje dezynfekcja rąk (lub rękawiczek). Wymagane jest również założenie maski zakrywającej usta i nos. Osoby bez maski nie będą miały wstępu na teren Biblioteki.

 5. Osobom, u których występują wyraźne oznaki choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, będzie odmówiony wstęp na teren obiektu.

 6. Osoby przebywające na terenie Biblioteki zobowiązane są do zachowania dwóch metrów dystansu w stosunku do innych Użytkowników.

 7. W wyjątkowych przypadkach Biblioteka wykonuje bezpłatne skany artykułów (obowiązuje limit 5 artykułów na osobę) i fragmentów książek (do 20 stron na osobę). Usługa jest dostępna wyłącznie dla studentów i pracowników UMP. Zamówienie powinno zawierać pełne dane bibliograficzne oraz sygnaturę czasopisma lub książki. Uzasadnione prośby o tego typu usługi prosimy zgłaszać pod adres: uslugibg@ump.edu.pl.

 8. W sprawach związanych ze zgłoszeniami prac do bazy Bibliografia Publikacji UMP prosimy o kontakt mailowy: inf_nauk@ump.edu.pl.

 9. W sprawach związanych z zestawieniami tematycznymi prosimy o kontakt mailowy: uslugibg@ump.edu.pl.

 10. Obowiązuje bezwzględny nakaz przestrzegania poleceń pracowników Biblioteki oraz Ochrony.


© Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu